Emelt szintű angol/német képzés

Tagozatkód: 044
Felvehető létszám: 8 fő
A képzés időtartama 4 év.

A képzés leírása

Az idegen nyelvi tagozat magas óraszámban készít fel az emelt szintű érettségire és a nyelvvizsgára. A bekerüléshez angol/német nyelvi írásbeli  vizsga is szükséges! (A vizsgáról bővebben itt olvashatsz.)

Kiknek ajánljuk?

Akik életpályájához szükség lesz tárgyalóképes angol/német nyelvtudásra. Azok a nyolcadikos tanulók jelentkezhetnek, akik legalább 4 évig tanulták az angol vagy német nyelvet.

Miért nálunk érdemes idegen nyelvet tanulnod?

• Mert iskolánkban a diákok véleménye alapján az angol/német az egyik legszínvonalasabban oktatott tárgy. (Az ezzel kapcsolatos mérés eredményét ITT olvashatod el.)
  • Mert iskolánkban egy nagyon elkötelezett idegen nyelvi munkaközösség dolgozik azért, hogy minél magasabb fokú nyelvtudásra tegyél szert.
  • Mert szép emelt szintű érettségi és nyelvvizsga eredményeink vannak. (Eredmények  itt.)

Milyen nyelveket tanulhatsz még?

Német, angol, horvát, olasz, latin kezdő

A felvételi pontszám számítása

• az 7. év végi és a 8. félévi tanulmányi eredmény alapján számított pontszám (magyar nyelv és irodalom+ történelem + idegen nyelv + matematika   érdemjegyeinek összege): max. 40 pont
  • központi magyar és matematika írásbeli eredménye max: 100 pont.
  • angol/német nyelvi vizsga eredménye: max 20 pont
  • az általános szóbeli vizsga eredménye: max. 25 pont.

Tehát maximálisan 185 pont érhető el. A felvételizőket a pontszámuk alapján rangsoroljuk és vesszük fel az iskolánkba.

Az oldal frissítve: 2016. szeptember 8-án