Emelt óraszámú matematika - idegen nyelv képzés

 

Tagozatkód: 43
Felvehető létszám: 6 fő
A képzés időtartama: 4 év

 

A képzés leírása

9. évfolyamtól az emelt óraszámú matematika illetve idegen nyelv képzést , 11. évfolyamtól választhatóan emelt óraszámú - az alapóraszám feletti  - heti 3- 3 órás fizika, biológia, kémia képzést biztosítunk az ide jelentkezőknek. A bekerüléshez angol/német nyelvi írásbeli  vizsga is szükséges! (A vizsgáról bővebben itt olvashatsz.)

Kiknek ajánljuk?

Elsősorban a reál érdeklődésű nyolcadikos diákok jelentkezését várjuk.

Miért jó?

A matematika, az idegen nyelv és a természettudományos tantárgyak nagyon széles skálán biztosítják a sikeres egyetemi felvételit; (pl. gazdaságtudományi, műszaki, orvostudományi, társadalomtudományi szakokon.) Ehhez teremtünk biztos alapokat a képzéssel.

Nyelvek

  • angol, német haladó
  • német, angol, horvát, olasz, latin kezdő


A felvételi pontok kiszámítása

  • az 5-6-7. év végi és a 8. félévi tanulmányi eredményekből számított pontszám (minden tantárgy számít): max. 60  pont
  • központi magyar és matematika írásbeli felvételi eredménye: max. 100 pont
  • szóbeli felvételi eredménye: max. 25 pont

Összesen tehát maximum 185 pont érhető el. A felvételizőket a pontszámuk alapján rangsoroljuk és vesszük fel az iskolánkba.

Az oldal frissítve: 2016. szeptember 8-án

KÉPTÁR

FILMTÁR

DIÁKSAROK

PIARISTA BOLT