Virág Benedek Versmondóverseny

Országszerte számos versmondó találkozót tartanak. Iskolánk bátorkodott egy újabbat életre kelteni azzal a szándékkal, hogy csokrot nyújtson át évről évre a hallgatóságnak Istent kereső, Isten felkínált szeretetének elfogadásával küzdő, az Istennel való találkozás leírhatatlan boldogságát megosztó versekből. Tudjuk, missziós feladatra vállalkoztunk, hiszen sok nagy költőnket nekünk kell kiszabadítani az őket értelmezők skatulyáiból, és rámutatni Isten közeli vallomásaikra, egyúttal fölkészíteni a verseket szerető közönséget az Istennel való személyes találkozásra.
A versmondó verseny névadója a dióskáli születésű Virág Benedek költő, iskolánk egykori diákja. Születésének 200. évfordulója adta a hagyományteremtő ötletet. Kis szójátékkal élve a verseny időpontja évről évre a Nagyhét és Húsvét eseményeit bevezető Virágvasárnap.

Korábbi zsűritagok:

Dr. Jelenits István piarista