Általános iskola

Jót s jól! - nevelési rovat Általános Iskola

Matematikai tehetségek

„A tehetség természeti kincs. Önmagában hordozza a fejlődést, mint egy mag és természetes módon kifejlődik. Szükség van a megóvására, gondozására. A tehetség gondozása a nemzet kultúrájának és a tanítás általános gyakorlatának szerves része.” Gyarmathy Éva

Felsős lelkinap

Egyszerre készült a karácsonyra és ünnepelte a Piarista Rend megalakulásának 400. esztendejét az iskola 5-8. évfolyama.
A gyerekek csoportokban dolgoztak,  a csoportvezetők a gimnazistáink voltak.

Adventi naptár - csoki helyett gesztusok

Kedves Szülők!

Manapság, ha gyermekeinket megajándékozzuk, majdnem mindig veszünk az ajándék mellé édességet is. Abból indulunk ki, hogy annak mi is nagyon örültünk egykor. Manapság csokiból rengeteg van, viszont együtt töltött időből van jóval kevesebb. Ha szeretnénk a karácsonyt a szeretet ünnepévé tenni, akkor már adventben is gyakoroljuk ezt.

Tanulási, tanítási stílusok - publikáció

Megjelent Kummerné Simon Gyöngyi alsós tanítónk és fejlesztőpedagógusunk Tanulási, tanítási stílusok vizsgálata című tanulmánya a